Individuální tréninky s Jakubem Müllerem

Nebojte se individuálních tréninků

Také jste si dali se začátkem letošního roku předsevzetí, že uděláte něco víc pro své zdraví? Do fitka se bojíte? Nevíte jak na to? Nemáte parťačku nebo parťáka na cvíčo? Řešením jsou naše individuální tréninky s bezva trenéry. Na detaily jsme se zeptali trenéra a nového šéfa fitka Jakuba Müllera. 

Jakube, jste náš nejvytíženější trenér, a tak se ptáme, co mě čeká, když si pořídím balíček FITNESS 1 MĚSÍC S BONUSEM OSOBNÍCH TRÉNINKŮ?

Jde o tu nejkomplexnější péči, kterou nabízíme. Na prvním tréninku se vyptám na otázky ohledně denního režimu, zdravotních omezení, alergie… Potřebuji dost informací, abych věděl, co klient může a co ne (jak v jídelníčku, tak na tréninku). Hned ze startu probíhá měření přístrojem InBody 270, které mi ukáže zbylé informace potřebné k sepsání jídelníčku na míru. Klienta čeká 8 osobních tréninků, kde si osvojí základní pohybové návyky, techniku a získá know-how, jak cviky kombinovat. To pak bude mít shrnuto i v tréninkovém plánu. Na konci měsíce probíhá opět měření, kde se ukáže, zda je vše nastaveno správně. Často už začínají být vidět první změny. Tím spíš, pokud klient využívá i měsíční permici, která je v ceně, a je v posilovně častěji než jen dvě hodiny týdně s trenérem.

Jaké jsou na osobní tréninky ohlasy?

Lidé dnes obecně moc nechválí, ale to, že drtivá většina svěřenců jsou dlouhodobí zákazníci, mluví samo za sebe. Pokud někomu spolupráce s vámi nevyhovuje, půjde jinam. Trenérství je oborem s neskutečnou konkurencí. A každému nejde jen o nabraná nebo shozená kila. Je důležité si s klientem ujasnit, co od tréninků čeká. Ať už se chce zlepšit ve svém sportu, zbavit se bolesti zad, zapracovat na fyzičce, shodit nějaké to kilo, zesílit, nebo třeba jen vyventilovat psychické napětí z práce, musíte tomu trénink uzpůsobit. To je podstatou osobního tréninku.

Kdy uvidí klient nějaké hmatatelné výsledky?

Každý, kdo se pohybuje ve fitness, ví, že je to o dřině a trpělivosti. Zázračné pilulky neexistují, revoluční diety dlouhodobě nefungují. Záleží, v jaké formě klient přijde, ale je to často dlouhá cesta a nevyplatí se hledat zkratky. Pokud mám říct nějaký časový údaj, byly by to asi 3 měsíce poctivé dřiny. Pak si už změny postavy začíná všímat i okolí, což lidem často dodá motivaci, aby na sobě makali dál.  

A proč cvičení s trenérem zrovna ve Wellness Kuřim?

Kvůli péči. Nemyslím tím jen péči osobního trenéra a výživového poradce. Tenhle komplex a veškerý personál je zde od toho, aby o zákazníka pečoval. Ať už si chcete jít zacvičit, zaplavat, zkusit skupinovou lekci, odpočinout ve vířivce, páře, sauně nebo koupeli, dopřát tělu masáž, vyčistit si hlavu na některé z beauty procedur, nebo se jen vyblbnout v aquaparku, jste na správném místě.